poniedziałek, 21 października 2013

Jak wyleczyć Alergię




ALVEO PRZYWRACA STAN RÓWNOWAGI
Mówi lek. med. Elżbieta Deńca-Radke, pediatra

Kiedy zaczyna się alergia?
Gdy organizm rozpoczyna wytwarzanie przeciwciał IgE w skutek kontaktu z aler­genem (np. pyłkiem drzew, zbóż, kwiatów itp.). Początkowe dwa lata to najbar­dziej krytyczny okres pod względem uczuleń na alergeny. Często dochodzi do nich w pierwszych miesiącach życia, a nawet już w życiu płodowym. Zdarza się, że wyraźne objawy alergii pojawiają się dopiero po upływie długiego czasu od momentu uczulającego kontaktu z alergenem, powodującym wytwarzanie prze­ciwciał IgE.
Dodatnie wyniki testów skórnych na pyłki roślin są sygnałem, że organizm wytwarza przeciwciała IgE, choć objawy pyłkowicy mogą wystąpić znacznie później.


– Jak dochodzi do powstania alergii?
Antygen powoduje powstanie przeciwciała. Każde przeciwciało ma swoją specyfikę – jest ściśle dopasowane do określonego antygenu jak klucz do zam­ka. Antygeny nazywamy alergenami wtedy, kiedy powodują alergię, wywołując produkcję przeciwciał IgE.
Pyłki traw są antygenami (gdyż wywołują powstawa­nie przeciwciał) i alergenami (ponieważ powodują wytwarzanie przeciwciał IgE u osób skłonnych do alergii).

– Jak leczyć alergię?
– Przede wszystkim trzeba jej zapobiegać, szczególnie tam, gdzie istnieje skłonność do jej wystąpienia, a poza przesadną higieną podwyższają czynniki współczesne­go życia:  
  • Palenie papierosów przez matkę podczas ciąży i póź­niej (wywołuje to gwałtowne wytwarzanie przeciwciał IgE), 
  • wdychanie dwutlenku azotu z kuchenek gazowych czy formaldehydu z różnych źródeł (płyty wiórowe, wykładziny, tapety, nowe meble, izolacje przestrzeni między ściennej), a dolegliwości pogarsza słaba wen­tylacja oraz spędzanie zbyt wiele czasu w domu, co przedłuża kontakt z substancjami drażniącymi i aler­genami, 
  •  przyjmowanie antybiotyków, szczególnie penicyliny, w pierwszych dwóch latach życia, 
  •  karmienie niemowlęcia butelką, zbyt wczesna rezy­gnacja z mleka matki.

– Jaką rolę odgrywa Alveo we wspomaga­niu leczenia alergii?  Alveo odgrywa kolosalną rolę w przerwaniu „marszu alergicznego” poprzez: pomoc w wypieraniu toksyn z organizmu, pomoc w swobodniejszym wchłanianiu się w prze­wodzie pokarmowym substancji odżywczych,  eliminację zakłóceń w wytwarzaniu immunoglobin (produkowane w części jelita cienkiego), wyłapywanie wolnych rodników (jest bardzo silnym antyutleniaczem), uzupełnienie organizmu w mikro i makroelementy, witaminy, a przede wszystkim w aminokwasy.

Alveo – oczyszcza i odżywia organizm oraz przywra­ca stan równowagi, która codziennie ulega zachwianiu. W ludzkim organizmie wszystkie części ze sobą współ­grają, pozostają w stanie równowagi – jeśli któryś z me­chanizmów zawiedzie, źle pracuje, człowiek choruje. Na efekty działania Alveo trzeba czasami cierpliwie poczekać. Szybkość przebiegu procesów oczyszczania jest bardzo indywidualna dla każdego człowieka. Często, zanim na­dejdzie oczekiwana poprawa, mogą wystąpić pogorszenia samopoczucia, które są naturalnym efektem działania pre­paratu, tzn. procesu eliminacji toksyn z przestrzeni mię­dzykomórkowych i międzytkankowych.

(Źródło: Zdrowie i sukces, wydanie specjalne nr 3, grudzień 2005, str. 41.)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz