wtorek, 18 lutego 2014

Zalety sukralozy – nie tylko dla cukrzyków

Znajdziesz ją w Pinky i AkuC


Sukraloza jest nie kalorycznym słodzikiem, którego organizm nie metabolizuje, uzyski­wana z sacharozy, jest jednocześnie 600 razy od niej słodsza. Sukraloza jest jedynym słodzikiem, który może być określany jako pochodzący do sacharozy. Sukralo­za nie jest rozpoznawana przez organizm jako cukier lub węglowodan i dlatego nie jest metabolizowany czy wykorzystywany przez organizm w celu pozyskania ener­gii – wędruje przez układ pokarmowy w niezmienionej postaci. W ciągu ostat­nich 25 lat przeprowadzono setki badań naukowych, które nie przyniosły żadnych dowodów na zagrożenia płynące z używa­nia sukralozy.
W 1991 roku Oddział Ochrony Zdrowia w Kanadzie został pierwszą agencją re­gulacyjną, powołaną zarówno do zatwier­dzenia bezpieczeństwa sukralozy, jak i zatwierdzenia możliwości wykorzystania jej w napojach i innych produktach spo­żywczych, od wypieków, przez lody, po kawę i herbatę.
Obecnie ponad 60 krajów zatwierdziło wykorzystanie sukralozy, włą­czając Stany Zjednoczone i kraje Unii Eu­ropejskiej. Wszystkie składniki żywności muszą przejść wiele testów zanim zostaną dopuszczone do sprzedaży i sukraloza nie jest tutaj wyjątkiem. Zdecydowana więk­szość uczonych popiera fakt, że sukraloza posiada doskonały profil bezpieczeństwa i została poddana niezbitym testom. Bez­pieczeństwo sukralozy zostało uznane przez czołowe medyczne, naukowe orga­ny regulacyjne na całym świecie, w tym przez: 

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA),
US Food and Drug Administration (FDA),
Health Canada,
The UK Food Standards Agency (FSA),
Food Standards Australia/ Nowa Zelan­dia,
Japanese Food Sanitation Council,
The Joint (Foodand Agriculture Orga­nisation/World Health Organisation) Expert Committee on Food Additives (JECFA). 

Wszyscy określili sukralozę jako składnik bezpieczny do wykorzystania i spożycia przez ogół populacji, w tym przez kobie­ty w ciąży i karmiące piersią. Jest również wskazana dla osób chorych na cukrzycę, gdyż nie wpływa na poziom glukozy lub insuliny we krwi.
Badania bezpieczeństwa wykazują, że su­kraloza jest bezpieczne i zasadniczo obo­jętny składnik. Wnioski z tych badań są następujące:
Nietoksyczna– nie stwierdzono dzia­łań niepożądanych, nawet przy ilo­ściach równoważnych pod względem słodkości więcej niż 20 kilogramom cukru dziennie.
Nie są znane żadne skutki uboczne.
Brak wpływu na metabolizm węglo­wodanów.
Brak wpływu na krótko-lub długo ter­minową gospodarkę glukozą i stęże­niem insuliny – sukraloza jest odpo­wiednia dla osób z cukrzycą.
Brak kalorii lub węglowodanów – su­kraloza nie jest rozpoznawana przez organizm jako węglowodan i nie jest metabolizowana w żaden inny spo­sób, np. w celu wytworzenia energii.
Innymi słowy, można jeść bez obaw o ja­kiekolwiek konsekwencje zdrowotne. Badania naukowe oraz wszystkie agencje regu­lacyjne zgadzają się określając sukralozę jako substancję bezpieczną.
Użycie sukralozy nie jest związane wyłącz­nie z dodaniem do produktów słodkiego smaku. W takich napojach słodzik dodaje treści i w przypadku tych o wysokiej kwa­sowości, bądź wzbogaconych zawarto­ścią minerałów i witamin, czyni produkty bardziej smacznymi.

NAPISALI O NAS…
W kwietniu Akuna info gościło na kilku największych portalach dla osób cho­rych na cukrzycę, m.in. na stronie Zarządu Głównego Polskiego Stowarzysze­nia Diabetyków. Numer specjalny poświęcony cukrzycy spotkał się z ogrom­nym zainteresowaniem. Jesteśmy pewni, że jego lektura, a w konsekwencji suplementacja produktami Akuna, poprawi jakość życia wielu spośród tysię­cy diabetyków, którzy otrzymali okazję, aby nas poznać.
Twój znajomy, członek rodziny lub przyjaciel choruje na cukrzycę? Poleć mu lekturę Akuna info. Wydanie specjalne dla diabetyków znajdziesz w wersji elektronicznej na stronie www.mojacukrzyca.org oraz www.akuna.net. Informację o naszej firmie i produktach znajdziesz także na www.naszacukrzyca.pl.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz